GÜNCELLEME İŞLEMLERİ

Top  Previous  Next

 

      Program üzerinde yapılan değişiklik ve ilaveler internet sitemiz vasıtasıyla sizin kullanımınıza sunulmaktadır. Bu güncelleme işlemlerini internet sitemize belli aralıklar ile girip takip edebilir ve sürümünüzü güncelleyebilirsiniz. Bunun için size gerekli olan kullanıcı adı ve şifre’yi destek ekibinden temin etmelisiniz.

 

     Güncelleme yapmak için öncelikle http://www.adayazilim.com/ adresine girmeniz, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra tamam tuşuna basıp

“GÜNCELLEMELER” adımına giriş yapmanız gerekir.

 

 

 

  Güncellemeler adımına girdikten  sonra ekranda son sürüm numarası yazan yerin üstüne tıklayıp dosyayı masa üstüne kaydedin.

 

 

 

Dosyanın kaydetme işlemi bittikten sonra masa üstünde yer alan sıkıştırılmış dosyayı Zipten çıkartıp çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

 

Daha sonra neler yapmanız gerektiği kuruluş sihirbazı tarafından yönlendirilecektir

 

 

  Güncelleme dosyasının çalıştırılma işlemi bitirildikten sonra yapılması gereken bir adım  daha vardır.Güncellemenin veri tabanını da etkilemesi için veri  tabanın düzenlenmesi gerekiyor.Bunun için;

 

  Başlat / programlar /ada yazılım / veri tabanı işlemleri / veri tabanı düzenleme adımları takip edilir.

 

Diğer Ada programlarının da otomatik güncellenmesini istiyorsanız Veri taban düzenleme kısmından gelen soruya Evet dedikten sonra indirdiğiniz Güncelleme dosyasının zipten çıkmış halini seçip işlemi başlatmanız gerekir.Bu durumda diğer makineler de güncellenmiş olacaktır.